ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Oversize T-Shirt

Tişört Modelleri

  • Tişörtler pamuk, keten, polyester, ipek ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı kumaşlarda çeşitlilik gösterir

1.Polo Yaka Tişört

Polo yaka tişörtlerde, yakalar kenarlara doğru açılan kesik yakalardır. Yakaların düğmeli veya düğmesiz olması fark etmez, polo yaka tişörtlerde daima yakalar kenarlara doğru açılır. Polo yaka tişörtlerin ünlenmesinin nedeni ise, golfçülerdir. Nitekim golfçüler oyunlarında sıklıkla bu tişört çeşidine başvurmuşlardır. 

Kişisel olarak görüş belirtmemiz gerekirse bizim en çok tercih ettiğimiz tişört modeli polo yaka tişörtlerdir. Nedenini soracak olursanız bu yaka modeline ait tişörtler, diğer yaka modeline ait tişörtlere göre daha oturaklıdır, daha resmidir ve kişinin üzerinde daha şık durmaktadır. 

2. V Yaka Tişört

Tişört yaka modelleri arasında, insanların en çok tercih ettiği tişört yaka modeli, V yaka tişörtlerdir. Bu yaka modeline sahip tişörtlerin yakaları, adından da anlaşılacağı üzere V şeklindedir. 

Yuvarlak yüzlü ve geniş omuzlu erkekler, vücut tiplerini düzleştirerek onlara daha ince bir görünüm kazandırdığı için bu yaka çeşidinden yararlanabilirler.

3. Yuvarlak Yaka 

Yuvarlak Yaka tişörtler özellikle kaslı vücudu olan erkekler için birebir bir tişört modelidir. Nitekim bu tişört modeli, esneklik sunmadan  kişinin tüm vücut hatlarını yansıtmasını sağlar. 

Tabii burada tişört slim fit olması ve kumaşı da  oldukça önemli; ancak yine de kaslı bir kişinin vücut hatlarını yansıtması açısından bu yaka modeli, diğer tişört yaka modellerine göre biraz daha avantaj sağlar.

4. Y Yaka – Henley Tişört

Tişört yaka çeşitleri hakkında bilgi verdiğimiz bu makalemizde sizlere tanıtmak istediğimiz bir diğer tişört yaka çeşidi de Y yakadır. 

Y yaka tişörtlerin teknik özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse kısaca; Y yaka tişörtler, polo yaka tişörtlerin yakasız halidir diyebiliriz. Bu tişörtlerin yaka modelinin en belirgin özelliği budur. 

5. Şal Yaka 

Şal yaka modeline sahip tişörtler, toplum içerisinde en nadir karşılaşacağınız tişörtlerdir. Çoğu kişinin şal yaka tişörtü yoktur ve hatta çoğu kişi şal yaka tişört giyen bir kişi ile de karşılaşmamıştır. 

Ancak bu demek değildir ki şal yaka tişörtler kötüdür. Hayır, oldukça şık bir görünüme sahip olabileceğiniz şal yaka tişörtler oldukça şık kıyafetlerdir ve toplum tarafından birçok kişide olmadığı için bu tişört modelini sizin tercih etmeniz, stil açısından sizi 1-0 öne geçirir. 

6. Hakim Yaka

Son dönemlerin en popüler tişört yaka çeşitlerinden bir tanesi hakim yaka tişörttür. Bu yaka modeli, aynı Y yakaya benzemektedir. Ancak aralarından ufak bir fark vardır.  O da hakim yaka tişörtün, ortalama yarım santimlik bir yakasının olmasından kaynaklanmaktadır

7.Geniş Yaka  

Geniş yaka tişörtler aynı hakim yaka tişörtler gibi son dönemin, popüler tişörtleri arasındadır. Ancak kişisel görüş belirtmemiz gerekirse bu yaka tipi bir erkeğe yakışmayan yaka tipidir. Çünkü kişiyi tamamen salaş göstermektedir. Aynı zamanda göğüs bölgenizde çok fazla kıl var ise bu kılları da dışarı çıkarmaktadır ki bu da oldukça kötü bir görüntü oluşturmaktadır. 

Bu yüzden de yaka modelini tavsiye etmiyoruz. 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR