İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Online Olarak Alınan Ürünler Nasıl İade Edilir?

Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en önemli unsur. Herhangi bir nedenden dolayı siparişinizden memnun kalmadığınızda, ürün ya da ürünlerinizi, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten 4-6 iş günü içinde iade edebilirsiniz.

Sipariş bilgilerinizi kargo paketinin içine eklemeniz gerekmektedir. Sipariş bilgilerinizi girmediğiniz takdirde iade işleminiz sağlanmayacaktır.

Gönderdiğiniz ürünün iade mi değişim mi olduğunu kargonun içerisine yazmanız gerekmektedir.  İade ise hesap ad-soyad ve IBAN bilgilerini kargo paketinin içine eklemeniz gerekmektedir.

İade veya değişim olduğunu belirtmediğiniz takdirde gönderiniz değişim sayılacak ve değişim koşulları uygulanacaktır.

Ürünü Aras kargo dışında herhangi bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda; alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması halinde, ödemesi bulunmayan paketler genel merkezimizde bulunan iade ve inceleme departmanımız tarafından teslim alınacaktır.

Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür. Gönderdiğiniz ürün iade koşullarına uygunsa onay, değilse red şeklinde dönüş alırsınız.

İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.

Kapıda ödeme servis bedeli iade edilmemektedir.

Kapıda ödeme ile aldığınız ürünlerde mutlaka IBAN numaranızı banka ismi ve hesaba ait isim ve soyisim yazmayı unutmayınız.

 

İade Süreciniz Nasıl İşlemektedir?

İade gönderiniz, bize ulaştığında ve onay süreci tamamlandığında sizi bilgilendirecek ve ücret iadesi işlemlerinize hemen başlayacağız. Bankanızın ödeme işlem süreçlerine bağlı olarak iadenizin hesabınıza yansıması 14 gün sürebilir.

Kapıda ödeme ve banka kartı ile ödeme yaptığınız siparişlerde Müşteri Hizmetleri Merkezi'miz banka hesap bilgilerinizi istemek üzere telefon ya da e-posta yoluyla size ulaşacaktır.

Kredi kartı ile oluşturduğunuz siparişlerinizde, iade tutarı doğrudan kullandığınız banka hesabınıza yapılacaktır.

NOT:  Üründe herhangi bir deforme ve hata olmaması durumunda kapıda ödeme ve kargo ücreti gibi servis bedelleri düşülerek hesabınıza ödeme geçilmektedir.

 

Online Olarak Alınan Ürünlerde Değişim Sağlanabilir Mi?

Değişimini yapmak istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren en geç 4-6 iş günü içinde kullanılmamış veya zarar görmemiş halde Aras Kargo anlaşma kodu ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Sipariş bilgilerinizi kargo paketinin içine eklemeniz gerekmektedir. Sipariş bilgilerinizi girmediğiniz takdirde değişim işleminiz sağlanmayacaktır. Ürünü yalnızca Aras kargo ile gönderebilirsiniz. Aksi takdirde kargo kabul edilmeyecektir.

Gönderdiğiniz ürünün iade mi değişim mi olduğunu kargonun içerisine yazmanız gerekmektedir. 

 

Değişim Süreciniz Nasıl İşlemektedir?

Satın aldığınız ürün tutarından kargo bedeli düşülerek ve değiştirmek istediğiniz ürün ile arasındaki fark varsa ( değiştirmek istediğiniz ürün daha pahalı ise aradaki fark banka hesabımıza gönderilecek şekilde, değiştirmek istediğiniz ürün daha ucuz ise aradaki fark banka hesabınıza gönderilecek şekilde) hesaplanarak değişim yapılır.

 

Siparişimi İptal Edebilir Miyim?

Müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek sipariş numaranız ve iletişim bilgileriniz ile birlikte siparişinizi iptal edebilirsiniz. Siparişiniz sadece sipariş alındı aşamasında iptal edilebilir.

 

Kategoriler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR